Chorvatsko

V Chorvatsku jsou rychlostní komunikace a dálnice zpoplatněny formou „mýtných bran“ (Toll Gate-Naplatna Kućica), takže odpadá starost s nákupem dálniční známky. Při průjezdu branou zaplatí řidič poplatek, který odpovídá ujeté vzdálenosti. Poplatek je možné zaplatit hotově nebo platební kartou.

Turisty nejčastěji používaná dálnice je

A1 Záhřeb – Dubrovnik

V současné době je otevřeno celkem 456 km mezi Záhřebem a Ploče (Ravča). Poslední výjezd je asi 10km od Ploče a 95km od Dubrovníku.

Mýto za celou trasu ze Záhřebu do současného koncového bodu Ravča činí 187 Kun pro osobní automobil a 112 Kun pro motocykly.

Cesta v úseku Záhřeb – Zadar bude stát 105 Kun pro osobní vůz a 65 Kun pro motocykl.

A1/A6 Záhřeb – Rijeka

Dálnice mezi Záhřebem a Rijekou byla dokončena koncem roku 2008. Je dlouhá 140 km dlouhá a za celou trasu zaplatíte 60 kun. (36 za motocykl).

Pokud jedete přes Rijeku na Istrii, budete ještě muset zaplatit 28 Kun (17) za přejetí tunelu UČKA a za přejezd po mostě MIRNA mezi městy Novigrad a Porec dalších 14 Kun (9).

Dále je v Chorvatsku zpoplatněna formou mýta i dálnice A3 (s výjimkou obchvatu Záhřebu), která vede ze Záhřebu ke státní hranici ze Srbskem v Lipovaci. V celé délce měří 307km a její použití stojí 110 kun.

Rovněž za přejezd mostu na ostrov Krk zaplatíte 30 Kun.

Napsal admin, Leden 13th, 2010, žádné komentáře.
Read more articles on Chorvatsko.

Related articles

Napište komentář

Pokud chcete, můžete napsat komentář k tomuto článku:

Měli byste být přihlášený.