Dálniční známky na Slovensku pro rok 2010

Na Slovensku, podobně jako v České republice, je dálniční známka povinná pro všechna motorová vozidla s celkovou hmotností do 3,5 t., která využívají určené úseky dálnic a silnic pro motorová vozidla. Pokud jedete na Slovensko, zakupte si dálniční známku na hraničních přechodech, čerpacích stanicích, na poštách a jiných označených prodejních místech.

Automobily nad 3,5 tony neplatí na zpoplatněných úsecích dálnic, silnicích pro motorová vozidla a cest první třídy dálniční známky, ale  mýtné.

Slovenská dálniční známka se nalepí zevnitř na pravou stranu čelního skla mimo zatemňovacího pásu nejpozději v první den její platnosti, a to ještě před použitím zpoplatněného úseku.

NAVOZEsr

Výjimka platí pro fyzické osoby s těžkým zdravotním postižením, ktorým je poskytován peněžní příspěvek na kompenzaci zvýšených výdajů souvisejících s provozem osobního motorového vozidla  podle zákona č.447/2008 Z.z. o peněžních příspěvcích.Fyzická osoba s těžkým zdravotním postižením nemusí být vlastníkem osobního motorového vozidla, ale

1) musí sedět ve vozidle a prokázat se kopií rozhodnutí o peněžném příspěvku
2) řidič, který pro fyzickou osobu s ZTP jede nebo ji odvezl musí mít kopii rozhodnutí o peněžním příspěvku  a zároveň doklad o umístnění
této osoby do domova sociálních služeb, školského zařízení, zdravotního zařízení a pod.
Výjimka má platnost jenom pro území SR a týká se jenom těch fyzických osob, kterým vydal rozhodnutí o peněžním příspěvku příslušný Úřad práce, sociálních věcí a rodiny v SR.
Občané ČR mají platnou výnimku jenom na území ČR. Na území SR jsou povinni označit svoje vozidlo platnou slovenskou nálepkou.
Jestliže řidič  použije zpoplatněné úseky dálnic a rychlostních silnic bez označení motorového vozidla platnou dálniční známkou, vystavuje se riziku uložení pokuty ve výši 10 násobku ceny roční dálniční známky, tj 365 €.

Na Slovensku můžete zakoupit následující typy dálničních známek (pro vozidla do 3,5 tuny):

tyzdnova mesacnaNalepka-auto-2010

Napsal admin, Leden 12th, 2010, žádné komentáře.
Read more articles on Slovensko.

Related articles

Napište komentář

Pokud chcete, můžete napsat komentář k tomuto článku:

Měli byste být přihlášený.